Materiāli | FF-PIR

FF-PIR

FF-PIR siltumizolācijas loksnes ir ražotas no stingra poliizocianurāta (poliuretāna) putu (PIR) serdeņa un no abām pusēm pārklātas ar daudzslāņu alumīnija foliju vai citu difūzijas necaurlaidīgu materiālu. FF-PIR siltumizolācijas loksnes visbiežāk tiek izmantotas sienu, plakano un slīpo jumtu siltumizolācijai, sienu izolācijai no iekšpuses, izolācijas ierīkošanai karkasa un trīskārša mūra sienās, kā arī konstrukciju siltināšanai, kur ir nepieciešama īpaši efektīva izolācija.

Labāka siltumvadītspēja
pat plānākām sienām

Lai sasniegtu tādu pašu termisko pretestību, nepieciešams par aptuveni
40% mazāks izolācijas biezums

Blīvēts savienojums

Mēlītes savienojums nodrošina nevainojamu
un hermētisku konstrukciju

Par veselīgu vidi

Testi ir parādījuši, ka Finnfoam
produkti neizdala veselībai
bīstamas gāzes, daļiņas vai šķiedras

Ražots Somijā

Uzticami risinājumi ir pārbaudīti praksē
skarbajā Somijas klimatā

Izmantošana
FF-PIR izmantošana

FF-PIR siltumizolācijas loksnes visbiežāk tiek izmantotas sienu, plakano un slīpo jumtu siltumizolācijai, sienu izolācijai no iekšpuses, izolācijas ierīkošanai karkasa un trīskārša mūra sienās, kā arī konstrukciju siltināšanai, kur ir nepieciešama īpaši efektīva izolācija.

Veselība un drošība

Mums rūp mūsu klientu veselība un vide, tāpēc darām visu, lai mūsu izstrādājumi nebūtu bīstami un kaitīgi. Rūpējoties par Jūsu labklājību, pilnveidojam izstrādājumus, lai tie atbilstu augstākiem siltumizolācijai izvirzītajiem standartiem.

Ēku iekšējā gaisa kvalitāte ir atkarīga no vairākiem faktoriem: AVGK (apkures, vēdināšanas un gaisa kondicionēšanas) sistēmām, ēkas konstrukcijas, ēkas apsaimniekošanas un izmantotajiem būvmateriāliem.

FF-PIR lokšņu ražošanā netiek lietotas veselībai kaitīgas vielas vai piedevas. FF-PIR loksnes neizdala veselībai kaitīgas daļiņas, gāzes vai šķiedrvielas. FF-PIR loksnes ir piešķirtas M1 vides gaisa kvalitātes klasei (augstākā klase Somijā), kas ļauj tās izmantot ne tikai dzīvojamajās un darba telpās, bet arī slimnīcās, skolās, bērnudārzos, sociālās aprūpes centros u. tml. Ar testiem ir pierādīts, ka, ekspluatējot FF-PIR loksnes, netiek pārkāptas gaistošo organisko savienojumu, formaldehīdu, amonjaka, kancerogēno savienojumu un smaku emisijas prasības.

Uguns drošība
Ēku ugunsdrošība nav atkarīga vienīgi no izolācijas materiālu izvēles

Finnfoam vienmēr uzsver kompleksas ugunsdrošības nozīmi. Izolācijas materiālu izvēle neietekmē ēkas ugunsdrošību – šis jautājums ir jārisina kompleksi.

Ugunsgrēka gadījumā PIR izolācija aizkavē degšanu, tāpēc palēninās uguns izplatīšanās un samazinās atkārtotas aizdegšanās risks. Iedarbojoties liesmai, FF-PIR loksnes virsma apogļojas, izveidojot kārtu, kas aptur uguns izplatīšanos.

Kas būtu jāzina par ugunsdrošību:
 • FF-PIR galveno izstrādājumu ugunsreakcijas klase – E.
 • FF-PIR serdeņa (bez ārējā pārklājuma) ugunsreakcijas klase – D, s1-d0.
 • FF-PIR darba temperatūra ir -50˚ līdz +120˚C, taču tie var izturēt īslaicīgu +200˚C temperatūru (līdz 1 st).
 • FF-PIR neuztur degšanu.
 • Izmantojot FF-PIR izolāciju, nav grūti sasniegt konstrukcijas B, s1-d0 ugunsreakcijas klasi, bet pastāvot specializētām ugunsizturības prasībām, var izmantot ugunsizturīgas loksnes FF-PIR FR (B, s1-d0 klase).
 • Ugunsgrēka gadījumā FF-PIR loksnes nekūst, tāpēc nepastāv karsto pilienu pilēšanas draudi.
Montāža

Stiprinot loksnes pie konstrukcijām vai savā starpā, tiek izmantota poliuretāna līme. Klājot loksnes vairākos slāņos, apakšējā un augšējā slāņa šuvēm ir jāpārklājas, tām nesakrītot.

Montāžas īpašības:
 • FF-PIR loksnes ir viegli un ērti montējamas, tās ir viegli griežamas ar parastiem darbarīkiem (zāģi, nazi u. tml.). Nav piemērotas griešanai ar karsto stiepli – pēc temperatūras iedarbības nekūst.
 • Loksnes var būt montējamas gan vertikālā (sienās), gan horizontālā (jumtos, grīdā) virzienā. Klājot loksnes vairākos slāņos, apakšējā un augšējā slāņa šuvēm ir jāpārklājas, tām nesakrītot.
 • FF-PIR loksnes stiprinot pie konstrukcijām un salīmējot savstarpēji, izmantojama poliuretāna līme (līmējošās putas).
 • Savienojumi starp loksnēm arī ir salīmējami ar poliuretāna (PU) līmi.
 • Atklātas, ar alumīnija foliju nenosegtas vietas ir jāapsedz no tiešu UV staru iedarbības.
Uzglabāšana

FF-PIR loksnes ieteicams glabāt telpās, tās aizsargājot pret tiešu UV staru iedarbību.

Iepakojums

Loksnes vienmēr ir iepakotas videi draudzīgā iepakojumā, izmantojot iespējami mazāk iepakojamās PE plēves, tāpēc tās ir ērti izpakot, izkraut ar rokām vai pašizkrāvēju.

Valoda