Risinājumi | Grīdas siltināšana

Grīdas siltināšana

Starpstāvu pārsegumu siltināšanai izmantojamie Finnfoam izstrādājumi ir izturīgi betona grīdai un var ievērojami samazināt siltuma zudumus.

Finnfoam lokšņu pārsegumu siltināšanas priekšrocības:

  • Izturīgums. Loksnes ir izturīgs pamats betona grīdai.
  • Lieliska siltuma izolācija. Finnfoam loksnes ievērojami samazina siltuma zudumus.
  • Somijas kvalitāte.
Apraksts
1. Finnfoam FL siltināšanas loksne. 2. Pārseguma plāksne. 3. Apsildāmās grīdas caurules. 4. Armēts betons. 5. Grīdas segums.

Starpstāvu pārsegumu siltināšana ir risinājums, kas tiek izmantots aizvien biežāk, ierīkojot apsildāmās grīdas. Lai siltums saglabātos grīdās, nevis aizplūstu caur grīdu uz apkašējo stāvu, starp pārsegumu un grīdu ir jāieklāj siltumizolācija.

Ja tiek apsildīta telpa abās otrā stāva grīdas pusēs, ieteicamais Finnfoam izolācijas materiālu biezums ir 30-50 mm. Ieteicamais izolācijas materiālu biezums starp apsildāmo un neapsildāmo telpu (piemēram, pagrabu, kur jāuztur +5ºC temperatūra) ir 100-200 mm. Izmantojot pelēkā polistirola putuplasta loksnes FF-EPS, nepieciešamo siltumizolācijas biezumu var samazināt līdz 20%, bet ar efektīvajām stingro putu poliuretāna loksnēm FF-PIR nepieciešamo siltumizolācijas biezumu var samazināt pat līdz divām reizēm.

  Finnfoam F-300 FF-EPS 100 FF-PIR ALK
Izmēri 600 x 1250 mm
600 x 2500 mm
600 x 1200 mm 600 x 2400 mm
Biezums 20 – 250 mm 100 – 400 mm 20 – 240 mm
Lieces stiprība 300 kPa ≥ 100 kPa ≥ 100 kPa
Siltumvadītspējas koeficients 0,031 – 0,037 W/mK 0,030 W/mK 0,022 W/mK
Malas vai vai Griovelis-liežuvėlis

 

Pat ļoti plānas Finnfoam izolācijas loksnes teicami iztur celtniecības laikā radītās slodzes. Finnfoam termoizolācijas materiāls arī samazina soļu troksni, lai gan tas nav īpaši izstrādāts skaņas izolācijas nodrošināšanai.

Montāža

Siltinātu ēku pārsegumu termoizolācijas kārtu var veidot no vienas vai vairākām Finnfoam lokšņu rindām. Ja termoizolācijas kārtu veido no vienas lokšņu rindas, ieteicams izmantot Finnfoam loksnes ar frēzētām šķautnēm (FL, FK). Ja termoizolācijas kārta tiek veidota no vairākām Finnfoam lokšņu kārtām, to savienojuma šuvju vietas nedrīkst sakrist. Attālumam starp savienojuma šuvēm vietām vajadzētu būt ≥ 200 mm. Lokšņu savienojuma vietās radušās plaisas ieteicams aizpildīt ar montāžas putām.

Ierīkojot starpstāvu grīdas termoizolācijas kārtu no FF-PIR siltumizolācijas loksnēm, pirms betona kārtas izliešanas uz siltumizolācijas ir nepieciešams ieklāt atdalošo kārtu. Atdalošajai kārtai var būt izmantota polietilēna plēve. Atdalošā kārta ir nepieciešama tam, lai FF-PIR lokšņu segumam nebūtu saskares ar slapju betonu.

Apsildāmo grīdu caurules ir jāklāj armētā betona kārtā virs Finnfoam termoizolācijas kārtas saskaņā ar apsildāmo grīdu tīklu montāžas instrukciju.

CAD rasējumi

Attēli

Virsraksts

Lejupielādēt PDF

Lejupielādēt DWG

Mitru telpu grīdu virs pārseguma uz neapsildāma  pagraba siltināšanas detaļa. FF-PIR
Renovējamas ēkas grīdu virs seguma uz neapkurināma pagraba siltināšanas detaļa
Renovējamas ēkas grīdu virs seguma uz neapkurināma pagraba siltināšanas detaļa. FF-PIR
Grīdu virs pārseguma uz neapsildāma pagraba siltināšanas detaļa
Apsildāmo grīdu virs pārseguma uz neapsildāma pagraba siltināšanas detaļa
Mitru telpu grīdu virs pārseguma uz neapsildāma  pagraba siltināšanas detaļa
Valoda