Vēsture

Finnfoam vēsture

Vairāk nekā 30 gadu laikā uzņēmums Finnfoam ir kļuvis par vienu no lielākajiem plastmasas termoizolācijas materiālu ražotājiem – uzņēmumu grupu, kas ir pazīstama ar augstas kvalitātes un uzticamiem izstrādājumiem. Ģimenes uzņēmums pastāvīgi attīstās, vienlaikus investējot ražošanas jaudās Somijā, Lietuvā un Spānijā. Uzņēmums Finnfoam ir uzkrājis pieredzi ilgu gadu laikā, izveidojot, ražojot un piegādājot termoizolācijas materiālus.

1970.-1980. gads

Uzņēmuma darbība aizsākās 1971. gadā, kad Finnfoam Oy dibinātājs un īpašnieks Jorma J. Nieminens sāka ražot cauruļvadu izolāciju no EPS. 1975. gadā Jorma J. Nieminens dibināja uzņēmumu Stynix, kas ražoja putu polistirolu siltumizolācijai, iepakojumam, cauruļvadu izolācijai un traukiem, kas paredzēti pārtikas industrijai.

1980.-1990. gads

1980. gadā tālaika ražošanā izmantotā pentāna (deggāzes) dēļ ražošanas līnijā izcēlās ugunsgrēks, kas iznīcināja visu ražotni.

1981. gadā pēc ražotnes atjaunošanas J. J. Nieminens iepazinās ar jaunu ražošanas veidu. Šis ražošanas veids materiāla struktūru padara vienmērīgu un pilnībā noslēdz poras. Jaunais produkts bija ievērojami izturīgāks nekā EPS un piemērotāks aizsardzībai pret salu. Vienīgais jaunā izstrādājuma trūkums bija tā iekārtas cena, kas bija vairākas reizes augstāka, salīdzinot ar putu polistirolu, taču J. J. Nieminens nolēma iegādāties iekārtu, kuras jauda bija vairāk nekā 10 reižu lielāka par tā brīža pieprasījumu.

1982. gadā, atklājot jauno ekstrudētā putu polistirola (XPS) līniju, tika dibināts uzņēmums Finnfoam Oy.

1986. gadā tika atklāta otra ražošanas līnija, kuras jauda bija divas reizes lielāka nekā pirmās. Šajā gadā pieauga darbinieku skaits ražotnē un sākās ražotnes paplašināšana. 1988. gadā Finnfoam Oy sāka ražot dažādus izstrādājumus no poliuretāna, piemēram, autobusu pieturu soliņus.

1989. gadā Finnfoam Oy pirmais pasaulē XPS ražošanā CFC gāzes vietā sāka izmantot HCFC gāzi.

1990.-2000. gads

1991. gadā, atklājot jaunu ražošanas līniju ar līdzīgu jaudu kā otrajai līnijai, tika sākts apsvērt, kas varētu nomainīt ražošanā izmantojamo HCFC gāzi. 1998. gadā Finnfoam Oy izdevās izgatavot pirmo termoizolācijas loksni, izmantojot CO2. Finnfoam Oy bija pirmais uzņēmums, kas ražošanā pilnībā atteicās no HCFC gāzes izmantošanas un kļuva par videi nekaitīgu ražotāju.

1999. gadā poliuretāna ražošana tika apvienota ar citu šīs nozares uzņēmumu un tika dibināts jauns uzņēmums Purtec Oy, kas kļuva par vienu no lielākajiem uzņēmumiem Somijā.

2000.-2010. gads

2000. gadā Finnfoam Oy izpildīja pirmo vislielāko pasūtījumu savā vēsturē – izolācijas materiāli vienas ēkas siltināšanai pasūtītājam tika piegādāti ar apmēram 120 kravas automobiļiem. Pēc gada sākās jaunas ražotnes būvniecība.

2002. gadā tika atvērta jaunā ražotne, kuras platība aizņem 15 000 m2, bet uzglabāšanas teritorija – vairāk nekā 30 000 m3. Jaunajā ražotnē ir atklātas divas jaunas ražošanas līnijas un viena pārstrādes līnija, kā arī iegādāts jauns laboratorijas aprīkojums kvalitātes nodrošināšanai. Jaunā ražotne tika veidota tā, lai enerģija tiktu izmantota pēc iespējas efektīvi. Siltums, kas izdalās no iekārtām, var tikt novirzīts tur, kur tas ir nepieciešams. Arī iekšējo apgaismojumu var regulēt, ņemot vērā diennakts laiku.

2004. gadā Finnfoam termoizolācijas materiāli tika marķēti ar CE zīmi.

No 2010. gada līdz šim brīdim

2011. gadā tika sākta jaunas Finnfoam ražotnes būvniecība Lietuvā. Tās jauda ir aptuveni 500 000 m3 gadā.

2012. gadā Finnfoam Oy iegādājās ražotni Spānijā.

2017. gadā Finnfoam atvēra jaunu ražotni Zviedrijā.

Valoda