Risinājumi | Siltināšana no iekšpuses

Siltināšana no iekšpuses

Siltinot sienu no iekšpuses, siltumizolācijai ir jābūt plānai, bet efektīvai, mitrumizturīgai, hermētiskai, arī neizdalīt kaitīgas daļiņas vai gāzes. Visām iepriekšminētajām prasībām atbilst FF-PIR GYL loksnes.

FF-PIR GYL priekšrocības:

  • Siltāka māja ar plānāku izolāciju.
  • Nepieļauj pelējuma veidošanos.
  • Siltumizolācija ar ģipškartonu.
Apraksts
Siltināšana no iekšpuses ar FF-PIR GYL loksnēm

Siltināšana no iekšpuses tiek izvēlēta gadījumos, kad nav iespējams siltināt no ārpuses vai arī ja ir nepieciešama papildu izolācija: dzīvoklī, kurā ziemā ir auksti un pelē sienas, bet māju negatavojas renovēt; vecpilsētas mājā, kuras fasādi nedrīkst mainīt sakarā ar vēsturiskā mantojuma noteiktiem ierobežojumiem u. tml.

Ir ļoti būtiski pievērst uzmanību ne tikai siltuma saglabāšanai, bet arī ierīkot tvaika izolējošu barjeru, kas neļautu iekšējam mitrumam nokļūt līdz sienas konstrukcijai un tur uzkrāties kondensāta veidā.

Finnfoam šādai situācijai piedāvā risinājumu – poliuretāna loksnes FF-PIR 30/40/70 GYL, kas paredzētas montāžai sienas iekšpusē. FF-PIR 30/40/70 GYL siltumizolācijas loksnes ir ražotas no stingru poliizocianurāta (poliuretāna) putu (PIR) serdeņa, no vienas puses pārklātas ar daudzslāņu alumīnija foliju (montē pie sienas) un rūpnieciski pielīmētu 9,5 mm biezu ģipškartona plāksni. Poliizocianurāts ir izolācijas materiāls, kam ir samērā zems siltumvadītspējas koeficients (λ= 0,022 W/mK), tāpēc ar tā palīdzību tiek izveidota ļoti efektīva siltumizolācija, kas ir līdz divām reizēm plānāka, salīdzinot ar citiem izolācijas materiāliem. Alumīnija folijas kārta darbojas kā tvaika barjera, tāpēc konstrukcija kļūst īpaši hermētiska bez papildu tvaika plēvēm.

Lai piestiprinātu loksnes, nav nepieciešams karkass. Tās var uzreiz līmēt pie nesošās sienas ar poliuretāna (PU) līmi un papildus piestiprināt ar kokskrūvēm. Gatavo ģipškartona virsmu var uzreiz apmest vai apstrādāt citādā veidā.

Video
Mūra sienu siltināšana no iekšpuses ar FF-PIR GYL loksnēm

Karkasa sienu siltināšana no iekšpuses ar FF-PIR GYL loksnēm

Montāža
Siltināšanas gaita:

Siltināšanu sāk no stūra. Pirms pirmās loksnes montāžas stūra vertikālajā savienojuma vietā veido šauru montāžas putu joslu. Loksnes liek pie sienas un 15 mm attālumā no malas stiprina ar kokskrūvēm (300 mm attālumā citu no citas). Savienojuma vietas aizpilda ar montāžas putām. Starp izolācijas loksnēm un grīdu, kā arī griestiem atstāj aptuveni 1 cm atstarpi, ko viegli aizpildīt ar montāžas putām, hermetizējot augšējās un apakšējās savienojumu vietas.

Tā kā FF-PIR lokšņu alumīnija folijas kārta darbojas kā tvaika barjera, papildu tvaika izolācija nav jāizmanto. Stūros loksnes montē, uzlaižot vienu loksni uz otras, bet savienojuma vietu aizpilda ar montāžas putām. Veco elektroinstalāciju var atstāt, elektriskās kontaktligzdas novietojot augstāk, bet tukšumus aizpildot ar putām. Pēc lokšņu montāžas sakaltušo putu pārpalikumu nogriež, bet plākšņu savienojuma vietas apstrādā ar ģipškartona plākšņu apdarei paredzētu apmetumu. FF-PIR 30/40/70 GYL loksnes ir sagatavotas krāsošanai, tapešu līmēšanai, uz tām var līmēt flīzes u. tml. saskaņā ar ģipškartona plākšņu ražotāja norādēm.

Lokšņu montāža ir vienkārša, tās var izmantot dažādu konstrukciju sienu (mūra, betona, koka u. c.) izolācijai. FF-PIR 30/40/70 GYL loksnes var montēt tieši uz nebojātās sienas. Ja vecajā sienā ir tvaika izolācijas kārta, tā ir jāsadursta (apmēram 10 caurumi uz kvadrātmetru). Tādējādi nodrošina, lai konstrukcijā nepaliktu sprauga starp divām tvaika izolācijas kārtām.

CAD rasējumi

Attēli

Virsraksts

Lejupielādēt PDF

Lejupielādēt DWG

Sienas siltināšanas no iekšpuses detaļa (iekšējais stūris)
Sienas siltināšanas no iekšpuses detaļa (ārējais stūris)

Ieteicamie izstrādājumi

Sienu izolācija un siltināšana

Valoda