Risinājumi | Trīskārša mūra siena

Trīskārša mūra siena

Trīskārša mūra konstrukcija tiek ierīkota, kad ārpuses apdarei tiek izvēlēti apdares ķieģeļi. Sakarā ar pasīvo māju prasībām šādas sienas biezums palielinās, tāpēc ieteicams izvēlēties iespējami efektīvākas siltumizolācijas loksnes. Īpaši efektīvas FF-PIR un FF-EPS loksnes ļaus maksimāli samazināt sienas biezumu un nodrošināt hermētiskumu.

FF-PIR un FF-EPS lokšņu priekšrocības:

  • FF-PIR siltumvadītspēja λD ir 0,022 W/mK, tāpēc nav nepieciešamas līdz 2 reizēm plānākas loksnes, nekā siltinot ar tradicionāliem siltināšanas materiāliem.
  • FF-EPS siltumvadītspēja λD ir 0,030 W/mK, tāpēc ir nepieciešamas līdz 25% plānākas loksnes, nekā siltinot ar tradicionāliem siltināšanas materiāliem.
  • Loksnēm nav nepieciešamas atsevišķas vēja vai tvaika barjeras.
  • Loksnes nenosēžas un nesaraujas.
Apraksts

Trīskārša mūra konstrukcija tiek ierīkota, ja mājas ārpuses apdarei tiek izvēlēti apdares ķieģeļi (visbiežāk klinkera) vai citi smagi konstrukcijas materiāli (akmeņi, betona plāksnes u. tml.). Siltināšanas kārta tiek uzstādīta starp nesošo sienu un apdares kārtu. Sakarā ar pasīvo māju prasībām tādas sienas biezums palielinās, tāpēc ieteicams izvēlēties iespējami efektīvākas siltumizolācijas loksnes.

Finnfoam piedāvā FF-PIR un FF-EPS loksnes trīskārša mūra sienas siltināšanai:

  FF-PIR ALK FF-PIR FR FF-PIR EPS
Izmēri 600 x 2400 mm 600 x 1200 mm
Biezums 20 – 240 mm 50 – 240 mm 100 – 400 mm
Siltumvadītspējas koef. 0,022 W/mK 0,025 – 0,027 W/mK 0,030 W/mK
Malu forma Griovelis-liežuvėlis arba
Pārklāšana Daudzslāņu aluminizēta kārta Vienā pusē – slānekļa pamata kārta, otrā ─ stikla šķiedras.

FF-PIR AL ir poliuretāna loksnes ar labām siltumizolācijas īpašībām (λD = 0,022 W/mK), kas ļauj maksimāli samazināt sienas biezumu un ierīkot hermētisku vienlaidu siltināšanas kārtu. Ēkām ar palielinātām fasādes ugunsizturības prasībām var izmantot FF-PIR FR loksnes, kuras ir pārklātas ar specializētu ugunsdrošu kārtu.

Šo lokšņu ugunsreakcijas klase ir B-s1, d0, un to ir iespējams izmantot daudzstāvu ēku siltināšanai.

FF-EPS polistirēna putuplastam piemīt uzlabotas siltuma īpašības 0,030 W/mK, tāpēc pietiek ar 25% plānākiem materiāliem. Turklāt tā cena ir zemāka.

Apdares mūris tiek savienots ar nesošās sienas mūri, izmantojot metāla vai stiklšķiedras elastīgās saites, pie kurām tiek stiprinātas izolācijas loksnes, nostiprinot tās ar fiksatoriem. Lai nodrošinātu attiecīgo lokšņu piekļaušanos virsmai, ieteicams FF-PIR vai FF-EPS stiprināt ar poliuretāna līmi.

 

Montāža
1. Mūrējot nesošo sienu, bloku šuvēs tiek iemontētas metāla vai stikla šķiedras elastīgās saites.
2. FF-PIR vai FF-EPS loksnes pie sienas tiek līmētas ar pūšamo poliuretāna līmi, uzpūšot 5 cm no malām pa visu perimetru, vismaz divās ailēs loksnes vidusdaļā. Loksnes ir jāuzliek uz elastīgajām saitēm un jāpieskrūvē ar fiksatoriem.
3. Lokšņu šuves tiek salīmētas ar poliuretāna līmi.
4. Tiek mūrēti apdares ķieģeļi.
CAD rasējumi

Attēli

Virsraksts

Lejupielādēt PDF

Lejupielādēt DWG

Trīskāršas ķieģeļu vai bloku mūra sienas ar gaisa spraugām siltināšanas detaļa. FF-EPS
Trīskāršas ķieģeļu vai bloku mūra sienas ar gaisa spraugām siltināšanas detaļa
Trīskāršas ķieģeļu vai bloku mūra sienas ar gaisa spraugām siltināšanas detaļa

Ieteicamie izstrādājumi

Sienu izolācija un siltināšana

Valoda