Risinājumi | Ventilējamās fasādes

Ventilējamās fasādes

Ventilējamo fasādi siltinot ar poliuretāna loksnēm FF-PIR, tiek samazināts siltumizolācijas kārtas biezums, nav siltuma zudumu caur izolācijas stiprināšanas karkasu un tiek nodrošināts ēkas hermētiskums.

FF-PIR lokšņu priekšrocības:

  • Plāna izolācija
  • Hermētisks savienojums
  • Ražots Somijā
Apraksts

Ventilējamā fasādē tiek ierīkota, ja eksterjeram tiek piemeklēti lokšņu apdares materiāli: koka vai plastika apdares dēļi, fibrocementa, HPL, alumīnija kompozīta, slānekļa, keramikas, tērauda vai vara plāksnes, kā arī akmens masas vai māla flīzes u. c. Parasti lokšņu stiprināšanai ir nepieciešams metāla karkass, kurš enerģijas ziņā ir liels siltuma tilts, un, lai to kompensētu, ir nepieciešams par piekto daļu vai vairāk sabiezināt termoizolācijas kārtu.

Finnfoam piedāvā ventilējamās fasādes sistēmu, kuru veido īpaši efektīvas poliuretāna loksnes FF-PIR, kas ir pārklātas ar daudzslāņu alumīnija foliju, un uz tām tiek stiprināts karkass, kurš nešķērso izolācijas kārtu.

FF-PIR ir izolācijas materiāls, kuram piemīt īpaši mazs siltumvadītspējas koeficients (λD = 0,022 W/mK), tāpēc pēc to uzstādīšanas tiek izveidota īpaši efektīva un līdz divām reizēm plānāka siltumizolējošā kārta. Šīs loksnes ir cietas, tāpēc karkass tiek balstīts uz tām un stiprināts pamatā ar garām dībeļnaglām caur izolācijas materiālu. Šādā veidā tiek samazināti siltuma zudumi caur karkasa elementiem, bet siltumizolācijas biezums tiek samazināts līdz 20%.

FF-PIR loksnes ir hermētiskas, tāpēc tās nodrošina visas ēkas hermētiskumu. PIR loksnes ir mitrumizturīgas, tāpēc ventilējamajai fasādei nav nepieciešamas papildu pretvēja plēves vai citi materiāli, šajās loksnēs nenotiek iekšējā konvekcija. Iegūtajai konstrukcijai nav nepieciešama ventilācija, bet mitrums FF-PIR loksnēs neuzkrājas.

FF-PIR ventilējamās fasādes sistēma atbilst ugunsdrošības prasībām, jo liesmas iedarbības rezultātā FF-PIR loksnes virsma apogļojas, izveidojot uguni apturošu kārtu. Ja fasādei ir palielinātas ugunsizturības prasības, var izmantot FF-PIR FR loksnes, kuras ir pārklātas ar īpaši ugunsdrošu kārtu. Šo lokšņu ugunsreakcijas klase ir B-s1, d0, un tās var izmantot daudzstāvu ēku siltināšanai.

  FF-PIR ALK FF-PIR FR
Izmēri 600×2400 mm
Biezums 20 – 240 mm 50 – 2400 mm
Malu forma Griovelis-liežuvėlis L forma
Pārklāšana Daudzslāņu aluminizēta kārta Vienā pusē – slānekļa pamata kārta, otrā ─ stikla šķiedras
Ugunsreakcijas klase E B-s1, d0
Video

Ventilējamās fasādes instrukcija
1

Ēkas pagrabstāva daļa tiek siltināta ar Finnfoam F-300 XX loksnēm.

CAD rasējumi

Attēli

Virsraksts

Lejupielādēt PDF

Lejupielādēt DWG

Ārējās sienas ar apdares dēļu apdari siltināšanas detaļa. Finnfoam FF-PIR
Ārējās sienas ar apdares dēļu apdari siltināšanas detaļa. Finnfoam FF-PIR

Ieteicamie izstrādājumi

Sienu izolācija un siltināšana

Valoda