Risinājumi | Karkasa sienas

Karkasa sienas

Skandināvijā ļoti populārās karkasa mājas arvien biežāk tiek būvētas arī Latvijā. Šādā mājā ir ļoti svarīgi nodrošināt hermētiskumu un siltumizolāciju, bet, pieaugot siltuma saglabāšanas prasībām – optimālu konstrukcijas biezumu. Siltināšanai izmantojot FF-PIR poliuretāna loksnes, tiks nodrošināti visi galvenie siltināto sienu parametri.

  • Plāna izolācija
  • Hermētisks savienojums
  • Ražots Somijā
Apraksts

Standarta 1-3 stāvu mājai Skandināvijā visbiežāk ir karkasa konstrukcija. Karkasa māju būvtehnoloģijas ir lieliski attīstītas un arvien tiek pilnveidotas. Ātrās būvniecības, ekonomiskuma un pilnveidoto tehnoloģiju dēļ šāds būvniecības veids kļūst arvien populārāks arī Latvijā.

Pieaugot enerģijas saglabāšanas prasībām, palielinās arī kopējais sienu biezums. Karkasa konstrukcija izpaužas ar to, ka gandrīz visu tās biezumu veido izolācijas materiāls, tāpēc kopējais sienas biezums ir mazāks, salīdzinot ar mūra konstrukciju, kas ir siltināta no ārpuses. Vēl vairāk sienas biezumu ļauj samazināt īpaši efektīva (λD = 0,022 W/mK) FF-PIR AL poliuretāna lokšņu izmantošana.

FF–PIR AL loksnes ir hermētiskas, tāpēc ļauj nodrošināt arī visas ēkas hermētiskumu. PIR loksnes ir izturīgas pret atmosfēras mitrumu, tāpēc nav nepieciešamas papildu pretvēja plēves vai citi materiāli, tajās nenotiek iekšējā konvekcija. Konstrukcijas nav nepieciešams ventilēt, jo mitrums FF-PIR loksnēs neuzkrājas.

Starp karkasa elementiem var izmantot FF-PIR K600 (karkasa atstarpes ir 600 mm), K900 (karkasa atstarpes ir 900 mm) vai standarta FF-PIR ALI (ar līdzenām malām) loksnes.

  FF-PIR ALI FF-PIR K600 FF-PIR K900
Izmēri 600 x 2400 mm 520 x 2600 mm 600 x 820 mm
Biezums 20, 50, 100, 150 mm 100, 150 mm 100, 150 mm
Siltumvadītspējas koef. 0,022 W/mK
Malu forma  width=  width=  width=
Pārklājums Daudzkārtu alumīniju saturošs pārsegums
 

Karkasa konstrukcijā ar FF-PIR var izmantot arī papildu materiālus, lai sasniegtu vēlamās sienas īpašības, piemēram, izmantot vates kārtu papildu skaņas izolācijai, plākšņu materiālus – stingrumam utt.

Video
FF-PIR risinājums karkasa konstrukcijai

Montāža

1. Koka karkasa elementi tiek uzstādīti izvēles veidā.

2. Starp karkasa elementiem tiek ievietotas FF-PIR loksnes pa visu perimetru, hermetizējot tās ar elastīgajām PU putām.

3. No iekšpuses šķērseniski karkasam tiek uzstādīta otra FF-PIR lokšņu kārta, tās pieskrūvējot ar kokskrūvēm ar lielāku galviņu.

4. Lokšņu savienojuma vieta tiek uzpūsta ar poliuretāna līmi ─ hermētiķi, pēc tam ieklāta jauna loksne. Pirmās loksnes grope un otrās loksnes izgriezums tiek savienoti, tādējādi droši hermetizējot šuvi.

5. Pēc līmes izžūšanas visi savienojumi starp loksnēm papildus tiek hermetizēti ar tvaika necaurlaidīgu lenti (var izmantot 50 mm platu alumīnija folijas lenti).

6. Uz FF-PIR loksnēm tiek montēti koka vai metāla karkasa elementi. Tie tiek stiprināti, cauri termoizolācijas kārtai pieskrūvējot kokskrūves ārējos karkasa elementos.

7. Tiek ievilkti apgaismes instalācijas vadi vai citas komunikācijas.

8. Pie karkasa tiek stiprināta iekšējā apdare: ģipškartons, apdares dēļi vai citas loksnes.

9. Pēc līmes izžūšanas visi savienojumi starp loksnēm papildus tiek hermetizēti ar tvaika necaurlaidīgu lenti (var būt 50 mm plata alumīnija folijas lente).

CAD rasējumi

Attēli

Virsraksts

Lejupielādēt PDF

Lejupielādēt DWG

Ārējās sienas ar apdares dēļu apdari siltināšanas detaļa. Finnfoam FF-PIR
Ārējās sienas ar apdares dēļu apdari siltināšanas detaļa. Finnfoam FF-PIR

Ieteicamie izstrādājumi

Sienu izolācija un siltināšana

Valoda