Risinājumi | Plakanā jumta siltināšana

  • FF-EPS ant stogo
  • FF-EPS ant stogo

Plakanā jumta siltināšana

Plakanā jumta siltināšanas kārtas ierīkošanai piedāvājam izvēlēties vienu no diviem Finnfoam veidiem: jumtu var siltināt ar poliizocianurāta FF-PIR loksnēm vai polisterināna putuplasta FF-EPS loksnēm.

FF-PIR priekšrocības:

  • Plāna izolācija.
  • Hermētiskums.
  • Ražots Somijā.

FF-EPS priekšrocības:

  • Ražots veidnēs.
  • Precīzi izmēri.
  • Uzlabotas izolācijas īpašības.

Apraksts

Caur jumta konstrukciju notiek lielākie siltuma zudumi ēkā, jo siltais gaiss ceļas augšup, tāpēc jumta izolācijai ir jābūt ne vien efektīvai, bet arī ļoti hermētiskai. Plakanā jumta siltināšana ir viegla, jo nav jārisina siltuma tiltu problēmas, kas veidojas starp spārēm, un ir iespējams ierīkot vienlaidu izolācijas kārtu. Taču ir nepieciešams pievērst uzmanību tam, ka siltināmo jumtu siltumizolācijas materiāli un citas to daļas ir jāaizsargā no tvaika radītā mitruma, kas plūst no ēkas uz ārpusi, un atmosfēras mitruma (lietus, sniega u. c.) no ārpuses. Vienlaikus plakanajam jumtam ir nepieciešams ierīkot funkcionālu lietus un kūstoša sniega ūdens novadīšanas sistēmu un drošu hidroizolācijas jumta segumu. Izmantojot cietās Finnfoam loksnes (FF-EPS vai FF-PIR), neveidojas iespiedumi vai iedobumi ūdens uzkrāšanās dēļ.

Finnfoam piedāvā FF-PIR un FF-EPS loksnes plakanā jumta siltināšanai:

 
  FF-PIR ALK FF-PIR EPS 80 FF-PIR EPS 100
Izmēri 600 x 2400 mm 600 x 1200 mm
Biezums 20 – 240 mm 100 – 350 mm 100 – 400 mm
Siltumvadītspējas koef. 0,022 W/mK 0,030 W/mK
Spiedes izturība 100 kPa 80 kPa 100 kPa
Lieces stiprība 125 kPa
150 kPa
Malu forma Griovelis-liežuvėlis vai vai

 

FF-PIR ir īpaši piemērota energoefektīvajās un pasīvajās ēkās, jo šīs loksnes ievērojami samazina visas konstrukcijas biezumu, ko nav iespējams izdarīt, izmantojot citus izolācijas materiālus. FF-PIR ar alumīnija kārtas virsmu piemīt liela izturība pret ūdens tvaiku, tāpēc šis materiāls iedarbojas kā tvaika barjera un nav nepieciešama papildu tvaika izolācija.

Montāža
Darbs ar FF-PIR

Ar FF-PIR loksnēm ir viegli strādāt, jo tās var griezt ar parastiem vai elektriskiem instrumentiem, tās nedrūp. Pirms izolācijas lokšņu ieklāšanas uz jumta pārseguma to virsma ir jānotīra, tai ir jābūt sausai, bez atkritumiem un citiem būvgružiem, ūdens, ledus vai sniega. Pamatam ir jābūt sagatavotam tā, lai neciestu montāžas kvalitāte.

Ierīkojot plakanos jumtus, visbiežāk izmantojami ruļļveida hidroizolācijas jumta segumi un membrānas. Pēc plakanā jumta siltināšanas ar FF-PIR loksnēm, lai ierīkotu piekausējamu ruļļveida segumu, ir nepieciešams uz virsmas ieklāt plānu minerālvates kārtu, kurai būtu iespējams piekausēt hidroizolācijas kārtu.

FF-PIR izolācijas loksnes ir jāmontē, izmantojot Finnfoam apstiprinātas stiprināšanas detaļas un līmi. Siltumizolācijas kārta ir rūpīgi jāpiestiprina pa visu jumta perimetru un pie ailēm, balstiem. Nav jāmontē vairāk izolācijas, nekā var nosegt membrāna, un darbu vēlams pabeigt līdz darba dienas beigām vai pirms sliktu laikapstākļu iestāšanās. Loksnes pie siltināmās virsmas tiek pielīmētas un savā starpā tiek hermetizētas ar poliuretāna līmi.

Darbs ar FF-EPS

Jumta izolācija ir jāierīko no vienas vai vairākām kārtām. Ja siltumizolācija tiek veidota no vairākām kārtām, to šuves nevar sakrist, bet spraugas starp kārtām ir jāhermetizē. FF-EPS loksnes pie jumta tiek stiprinātas ar dībeļiem vai līmējamas. Ja nav iespējams loksnes stiprināt pie pamata mehāniski, tās ir jāpielīmē ar specializētu līmi.

Uz dzelzsbetona dobtās loksnes ieklājama tvaiku izolējoša kārta, virs tās vienā vai vairākās kārtās – FF-EPS loksnes. Visbiežāk, ierīkojot plakanos jumtus, tiek izmantoti ruļļveida hidroizolācijas jumta segumi un membrānas. Pēc plakanā jumta siltināšanas ar FF-EPS loksnēm un piekausējama ruļļveida seguma ierīkošanas nolūkā ir nepieciešams virspusē ieklāt plānu minerālvates kārtu un piekausēt hidroizolācijas kārtu.

CAD rasējumi

Attēli

Virsraksts

Lejupielādēt PDF

Lejupielādēt DWG

Mansarda jumts ar bitumena jumta segumu. FF-EPS
Jumta siltināšanas detaļa. FF-EPS
Jumta siltināšanas detaļa. FF-EPS
Jumta siltināšanas detaļa. Finnfoam FF-PIR
Jumta siltināšanas detaļa. Finnfoam FF-PIR
Jumta siltināšanas detaļa. Finnfoam FF-PIR

Ieteicamie izstrādājumi

Jumta izolācija un siltināšana

Valoda