Risinājumi | Apvērstais jumts

Apvērstais jumts

Apvērstais jumts ir ekspluatējams jumts, kurā siltumizolācija ir ierīkota virs hidroizolācijas kārtas. Apvērstā jumta siltumizolācijai ir jābūt izturīgai, mitrumizturīgai, vieglai, un tai ir jāpiemīt labām termoizolācijas īpašībām.

Apvērstā jumta siltumizolācijai ir jābūt:

  • Izturīgai.
  • Izturīgai pret mitrumu un salu.
  • Ar noslēgtām porām.
Apraksts
1. Finnfoam DRAIN loksne (ar rievām). 2. Finnfoam FL loksnes, divas kārtas. 3. Dzelzsbetona pārseguma plāksne. 4. Hidroizolācija. 5. Atdalošā kārta (ģeotekstils). 6. Armēts betons. 7. Asfalta segums.

Izolācijas materiālu pastāvīgi ietekmē mitrums, lietus, sniegs, sals utt., tāpēc kā siltināšanas materiāls ir piemērots tikai ekstrudēts putu polistirols (XPS). Finnfoam loksnēm piemīt visas šīs īpašības, tās iztur visas ekspluatējamā jumta slodzes, kas ir vieglas un saglabā labas siltumizolācijas īpašības visā ēkas lietošanas periodā.

Apvērstā jumta konstrukcijas parasti tiek izmantotas, lai uz jumtiem ierīkotu automobiļu stāvlaukumus, terases, zaļos jumtos u. tml. Šis risinājums tiek izmantots arī plakano jumtu papildu siltumizolācijai.

Apvērstais jumts ir viegli ekspluatējams jumts, kurā siltumizolācija ir ierīkota virs hidroizolācijas kārtas. Uz hidroizolācijas klāj Finnfoam DRAIN loksnes ar rievām, kas paredzētas ātrai ūdens aizplūšanai un mitruma likvidēšanai konstrukcijā. Uz Finnfoam izolācijas loksnēm klāj filtrējošu audumu vai difūzijas plēvi, pēc tam atkarībā no izmantošanas mērķa klāj grants kārtu, bruģi vai citu ekspluatācijai piemērotu materiālu. Ņemot vērā paredzamās ekspluatācijas slodzes, izvēlas atbilstošas izturības Finnfoam loksnes (F-300, F-400, F-500 vai F-700).

Montāža

Ierīkojot plakanos apvērstos ekspluatējamos un zaļos jumtus, ieteicams izmantot Finnfoam DRAIN loksnes. Uz hidroizolācijas kārtas uzklājamajās Finnfoam DRAIN loksnēs ir rievas, pa kurām ūdens ātri notek, neradot problēmas. Rievām ir jābūt vienotā sistēmā un novadītām uz lietus ūdens savākšanas iekārtām.

Jumtiem, kas netiek intensīvi ekspluatēti un uz kuriem ir šķembu kārta, terasēm, zaļajiem jumtiem ieteicams izmantot Finnfoam F-300 termoizolācijas loksnes. Ja ir nelielas intensitātes satiksme vai ierobežota līmeņa slodze, ieteicams izmantot Finnfoam F-400 loksnes. Ja ir intensīva transporta līdzekļu plūsma, lai ierīkotu plakano jumtu konstrukcijas, kas iztur lielas slodzes, ir jāizmanto Finnfoam termoizolācijas plāksnes F-500, F-700.

Šādās konstrukcijās virs šķembu kārtas uz Finnfoam loksnēm var klāt betona bruģakmeni. Starp šķembu kārtu un termoizolāciju esošais difūzijai atvērtais, pret puvi izturīgais ģeotekstils ir atdalošā un aizsargkārta. Tas ir jāieklāj tā, lai savienojuma šuves pārklātos par 150 mm.

CAD rasējumi

Attēli

Virsraksts

Lejupielādēt PDF

Lejupielādēt DWG

Ekspluatējama siltinātā jumta detaļa pie parapeta
Renovējamā taisnā jumta apsildīšanas detaļa
Ekspluatējama jumta siltināšanas detaļa. Terase virs pārseguma. Finnfoam DRAIN/DRAIN
Ekspluatējama apzaļumota jumta siltināšanas detaļa. Finnfoam FL/DRAIN
Ekspluatējama apzaļumota jumta siltināšanas detaļa. Finnfoam FL/DRAIN
Ekspluatējama apzaļumota jumta siltināšanas detaļa. Finnfoam FL
Ekspluatējamas terases un apzaļumota jumta siltināšanas detaļa
Plākšņu jumta virs profilēta skārda seguma siltināšanas detaļa
Plākšņu jumta savienojums ar trīskāršu mūra sienu pie parapeta
Ekspluatējama jumta siltināšanas detaļa. Vieglo automobiļu stāvlaukums
Ekspluatējama jumta siltināšanas detaļa. Terase virs pārseguma. Finnfoam FI/DRAIN
Ekspluatējama jumta siltināšanas detaļa. Terase virs pārseguma. Finnfoam FL

Ieteicamie izstrādājumi

Jumta izolācija un siltināšana

Valoda