Risinājumi | Pamatu siltināšana / Renovācija

Pamatu siltināšana / Renovācija

Mitrumizturības, izturības pret sasalšanas un atkušanas ciklu iedarbību un izturības dēļ Finnfoam loksnes ir vislabākā izvēle, siltinot pamatus. Finnfoam izolācijas īpašības ir nemainīgas, pat mainoties apkārtējās vides apstākļiem, tāpēc siltums tiks saglabāts visā ēkas ekspluatācijas laikā.

Finnfoam lokšņu priekšrocības:

  • zema ūdens absorbcija;
  • liela izturība;
  • augstas kvalitātes siltumizolācija no Somijas.
Apraksts
Pamatu siltināšana ar Finnfoam ekstrudētā putu polistirola loksnēm

Pat līdz 15% siltuma zūd caur pamatiem, tāpēc, lai uzlabotu ēkas termoizolācijas īpašības, ir obligāti jāizolē pamati un jāierīko laba hidroizolācija. Pareizi nosiltināti pamati un cokols ne tikai labi aiztur siltumu, bet arī uzlabo konstrukcijas stāvokli – tajā neveidojas mitrums, to neārda sals. Izmantojot Finnfoam loksnes, nav nepieciešamas papildu drenāžas membrānas vai sarežģītas drenāžas sistēmas.

Īpaši augstas prasības tiek izvirzītas visai izolācijai, kas saskaras ar grunti, kā arī pamatu izolācijai. Pamatu izolācija ir ļoti svarīgs materiāls mājas konstrukcijai – vismaz 50 gadus to ietekmē mitrums, sals un dažādas slodzes. Būvējot ēku, svarīgākais, lai pamatu siltumizolācija būtu ilgmūžīga un uzticama. Gruntī vienmēr ir augsts mitruma līmenis (RH = 100%), tāpēc termoizolācijas slānim ir jābūt ierīkotam no mitrumizturīgiem materiāliem. Pamati sargās siltumu tikai tad, ja termoizolācijas materiāls visā ekspluatācijas laikā saglabāsies sauss. Pat neliels mitruma daudzums, kas ir nonācis izolācijas materiālā un sasalis, ārda izolācijas materiāla struktūru. Siltumizolāciju var bojāt arī slodzes, kas veidojas uz zemes virsmas, slikta drenāža, paaugstinājies gruntsūdeņu līmenis un koku saknes, laukakmeņi u. tml. Šādos gadījumos vislabākā alternatīva – izmantot īpaši stipru materiālu, kas neabsorbē ūdeni – Finnfoam XPS.

 

Finnfoam izolācijas loksnei ir vienmērīga struktūra, ko veido pilnībā noslēgtas poras; tā nodrošina niecīgu ūdens absorbciju, augstu slodzes izturību (stingrību), labu siltumizolāciju, ilgmūžību un uzticamību. Finnfoam izolācijas loksnes vienmērīgajā struktūrā, ko veido pilnībā noslēgtas poras, neiekļūst ūdens, augu saknes, grunts un citas vielas. Izmantojot Finnfoam loksnes, nav nepieciešamas papildu drenāžas membrānas vai sarežģītas drenāžas sistēmas.

Taču pamati sargās siltumu tikai tad, ja termoizolācijas materiāls visā ekspluatācijas laikā saglabāsies sauss. Pat neliels mitruma daudzums, kas ir nonācis izolācijas materiālā un sasalis ( ūdens sasalstot izplešas) ārda izolācijas materiāla struktūru, ja tā nav slēgta un hermētiska visā loksnē, bet izveidota no kopā saspiestām granulām vai šķiedras materiāla. Izolācijas materiālam, kas tiek izmantots pamatu siltināšanai, svarīgākā īpašība ir to izturība pret salu. Tas tiek noteikts, mērot ūdens absorbciju pēc 300 sasalšanas un atkušanas cikliem (EN 12091). Tikai izvērtējot šī testa rezultātus, var izvēlēties pamatu izolācijas materiālus.

Finnfoam lokšņu ūdens absorbcija pēc 300 cikliem ir ne vairāk kā 1%, tāpēc īpašības saglabāsies praktiski nemainīgas vismaz 50 gadus.

Video
Pagraba sienas siltināšana

Montāža

Finnfoam loksnes ir vieglas un ērtas montāžai, tās ir viegli griežamas ar vienkāršiem instrumentiem. Līmējot Finnfoam loksnes, ieteicams izmantot aukstā lietojuma bituma līmi bez šķīdinātājiem, poliuretāna (PU) līmi vai līmi uz cementa bāzes. Līmes ražotāju sniegtajās lietošanas instrukcijās ir jābūt informācijai par iespēju līmēt putu polistirola loksnes. Lai palielinātu Finnfoam lokšņu saķeri ar līmi vai apmetumu, virsmu ieteicams mehāniski padarīt raupju, izmantojot rupju smilšpapīru vai citus instrumentus. Vai arī izmantot Finnfoam XX loksnes, kuru virsma ir rievota, tāda tā iegūstama ražošanas laikā.

Klājot vienā kārtā, termisko tiltu risks mazinās, ja Finnfoam lokšņu malas ir frēzētas (FL). Lai iegūtu lielāku izolācijas kārtas biezumu, loksnes var līmēt savā starpā divās vai vairāk kārtās. Līmēšanas starp loksnēm tehnoloģija ir tāda pati kā līmējot pie pamata. Finnfoam loksnes pie pamata ir jāstiprina tā, lai, uzberot grunti, tās nenobīdītos un starp loksnēm nerastos plaisas.

CAD rasējumi

Attēli

Virsraksts

Lejupielādēt PDF

Lejupielādēt DWG

Apmetamas mūra sienas cokola siltināšanas detaļa. Pamata klājums no Finfoamm plāksnēm
Apmetamas mūra sienas cokola ar malu siltināšanas detaļa. Detaļa A
Trīskāršas mūra sienas un pamatu sijas siltināšanas detaļa
Sienas ar vēdināmu fasādi un cokola savienojuma detaļa. Cokola apdare no cokola plāksnēm
„Ziemas dārza“ cokola apsildīšanas detaļa (2 variants)
Trīskārša sienas plāksnes un cokola sijas savienojuma detaļa  (1 variants)
Trīskārša sienas plāksnes un cokola sijas savienojuma detaļa  (3 variants)
Siltināts cokols ar urbtu pamatu, režģi un grīdas konstrukcija
Pasīvā nama pamatu un grīdu virs grunts siltināšanas detaļa  (1 variants)
Pasīvā nama pamatu un grīdu virs grunts siltināšanas detaļa (2 variants)
Renovējamas ēkas cokola papildu siltināšana
Apmetamas mūra sienas cokola ar malu siltināšanas detaļa. Finnfoam FI
Apmetamas mūra sienas cokola ar malu siltināšanas detaļa. Finfoamm CW
Trīskāršas mūra sienas cokola ar pagrabu siltināšanas detaļa
Apmetamas mūra sienas cokola siltināšanas detaļa. Finnfoam FI
Valoda