Risinājumi | Plātņu pamati

Plātņu pamati

Vienotu pamatu plātni var izliet īpašā no Finnfoam loksnēm izveidotā konstrukcijā. Šādā veidā tiek īstenoti pamatu ierīkošanas un siltināšanas risinājumi pasīvajām ēkām. Šāds risinājums neļauj veidoties termiskajiem tiltiem.

Plātņu pamatu priekšrocības:

  • Paredzēts pasīvajām ēkām
  • Mazi siltuma zudumi, neveidojas termiskie tilti
  • Mitrumizturība
  • Izturība pret ilgtermiņa spiedes slodzi (stiprība)
  • Vienkārša un ātra montāža
Apraksts

1. Finnfoam LBS300 loksnes. 2. Drenāžas sistēma. 3. Finnfoam FI-300 loksnes. 4. Horizontāla pamatu aizsardzība pret sasalumu. 5. Sablīvētas grants vai šķembu kārta. 6. Grīdas apsildes caurules. 7. Armēts betons.

L profila sistēma

Plātņu pamata sānu L profila ierīkošanai ieteicams izmantot speciāli tam paredzētas Finnfoam LBS300- gatavos perimetra veidņus vai arī atsevišķos LB 300 un LS 300  perimetra elemetus, pamatnei (grīdai) – Finnfoam FL-300 loksnes. Tādējādi tiek iegūta viengabala konstrukcija, kur visi ēkas pamati balstās tikai uz Finnfoam lokšņu veidotas konstrukcijas un ēkai nav tiešas saskares ar grunti, izvairoties no jebkādiem termiskiem tiltiem.

Visefektīvākā ─ sausā konstrukcija

Galvenā šo pamatu priekšrocība ir siltuma saglabāšana, tāpēc šī tipa pamatus bieži izvēlas, būvējot pasīvās mājas. Šī tipa pamati balstās uz zemes ar visu plakni, tāpēc ir mazāka ticamība, ka pamati noslīdēs. Pamatus var montēt uz nestabilas grunts.

Izturība pret mitrumu un salu

Izturība pret tvaika difūziju ir viena no būtiskākajām Finnfoam lokšņu īpašībām, kas ļauj tās izmantot ieklāšanai uz grunts. Ekspluatējot ēku, daļa siltuma tik un tā nonāk gruntī (tas ir īpaši aktuāli, ierīkojot apsildāmo grīdu) un grunts temperatūra paaugstinās, palielinot grunts tvaika iekļūšanu grīdas konstrukcijā.

Pieaugot mitruma daudzumam grīdas konstrukcijā, mitrumu uzsūcoši konstrukcijas materiāli (polistirols, betons u. c.) zaudē savas siltumizolējošās īpašības, palielinot siltuma zudumus, tāpēc ir ļoti būtiski, lai izolācijas materiāls būtu izturīgs pret difūzijas mitrumu.

Starp izolācijas materiāliem un betonu atdalīšanai ir ieteicams ieklāt vienlaidu gaisa caurlaidīgu kārtu, piemēram, ģeotekstilu, difūzijas plēvi vai papīru. Tvaika izolācijas (PE) plēvi izmantot nedrīkst, jo viss difūzijas mitrums no grunts uzkrāsies termoizolācijas materiālā, pasliktinot tā izolējošās īpašības.

Video

Plakano pamatu montāža

Montāža
1

Noņemt augšējo zemes kārtu.

CAD rasējumi

Attēli

Virsraksts

Lejupielādēt PDF

Lejupielādēt DWG

Plaknes pamatu ierīkošanas detaļa. Finnfoam LB-300 un LS-300
Valoda