Risinājumi | Ceļu un pagalmu aizsardzība pret sasalumu

Ceļu un pagalmu aizsardzība pret sasalumu

Finnfoam loksnes neļauj zem tām esošajai gruntij sasalt un aizsargā pret grunts pacelšanos. Virsējā kārta paliek līdzena visu gadu un tiek pasargāta no deformācijām.

Finnfoam lokšņu priekšrocības:

  • mitrumizturīgas;
  • izturīgas pret slodzēm;
  • izturīgas pret salu;
  • ilgmūžīgas;
  • ar tām ir viegli strādāt.
Apraksts
1. Finnfoam FL. 2. Sablīvēta grants vai šķembas. 3. Smilšu kārta. 4. Ceļa (pagalma) segums.

Izolācijai, kas aizsargā pret salu, ir jābūt izturīgai un uzticamai. Finnfoam loksnēm piemīt tieši šādas īpašības, tāpēc tās tiek izmantotas pat zem dzelzceļa līnijām. Finnfoam loksnes ir piemērotas ceļu un pagalmu izklāšanai. Loksnes ir ļoti izturīgas, tāpēc, ierīkojot pagalmu, nav nepieciešami lieli zemes darbi, jo loksnes var klāt tuvu virsmai vai, ja šajā teritorijā nebrauc transportlīdzekļi, pat tieši zem flīzēm vai bruģa. Pagalmos, kuros netiek plānota transporta kustība, Finnfoam loksnes klāj uz izlīdzinātas grunts un tieši uz tām liek pagalma seguma bruģakmeni.

Strādāt ir vienkārši: uz Finnfoam loksnēm var vilkt atzīmes līnijas, tās ir gludas un iztur slodzes. Pagalmos, kuros iebrauks transportlīdzekļi, ieteicams uz loksnēm zem flīzēm sabērt aptuveni 10 cm biezu izlīdzinošo smilšu kārtu. Zem ceļu un pagalmu savienojuma vietām esošās drenāžas caurules var viegli kļūt par sasaluma izraisītu iegrūšanas cēloni, jo caur drenāžas caurulēm plūstošais aukstais gaiss sasaldē drenāžas kanālu pamatu. Finnfoam izstrādājumi var pasargāt no šādiem riskiem, kanālu pamata izolācija nesamirks un nedeformēsies.

Vietās, kur pagalmā brauc automobīļi, Finnfoam loksnēm ir jāuzber 15–30 cm bieza smilšu kārta.

Valoda