Risinājumi | Cauruļvadu tranšejas

Cauruļvadu tranšejas

Ūdensapgādes un notekūdeņu caurules tiek ieklātas īpašajā, no Finnfoam loksnēm izveidotajā kanālā. Šādā veidā caurules tiek aizsargātas pret aizsalšanu.

Specializētas Finnfoam cauruļu kanālu loksnes ir:

  • salizturīgas;
  • ar zemu ūdens absorbciju;
  • izturīgas pret slodzēm.
Apraksts

Lai ūdens un kanalizācijas cauruļvadus pasargātu no sasalšanas un sala radītajiem bojājumiem, tās parasti uzstāda nesasalstošā gruntī. Taču reizēm ir nepieciešams caurules ieklāt augstāk, sasaluma līmenī – šādā gadījumā tās ir jāizolē. Cauruļvadu izolācijas biezums un platums ir atkarīgs no klimata apstākļiem, grunts veida, gruntsūdeņu augstuma un daudzuma augsnē, grunts blīvuma u. c.   

Ja ar kanalizāciju aprīkotu ēku apakšējie grīdas līmeņi un ielas vai pagalma teritoriju slīpuma un augstuma starpības pieļauj, virs sasaluma robežas uzstādīto cauruļu aizsardzībai pret sasalšanu var izmantot termoizolācijas loksnes.

Finnfoam kanāli cauruļvadu izolācijai

Specializētas loksnes cauruļvadu kanālu izveidošanai tiek ražotas un piegādātas kā loksnes, taču būvdarbu laikā tās viegli var salauzt iegriezumu vietās un ievietot tam piemērotajās rievās.

Laba izolācija aizsargā pret sasalumu

Ūdensapgādes un kanalizācijas cauruļvadu termoizolācija un izolācija pret aizsalšanu ir nepieciešama arī caurulēs plūstošā siltuma saglabāšanai. Izolācija aizkavē siltuma noplūdi ziemas laikā un aizsargā cauruļvadus pret aizsalšanu, vienlaikus tiek novērsta grunts sasalšana un tās rezultātā radītais kaitējums cauruļvadiem.

Notekūdeņu siltuma saglabāšana

Izmantojot cauruļu izolācijas kanālus, ir viegli uzstādīt siltummaini, kurā ar notekūdeņiem tiktu sildīts tekošais ūdens. Šādā veidā daļa no notekūdeņos esošā siltuma tiek atgriezta, ietaupot enerģiju. Vienlaikus cauruļvadi ir labi aizsargājami pret aizsalšanu.

Plānojot aizsardzību pret aizsalšanu, būtu jāņem vērā laikapstākļi, grunts apstākļi un siltums, kas aizplūst no cauruļvadiem.

Vai neaizsals caurules? Tas būs atkarīgs ne tikai no laika apstākļiem, bet arī no grunts kvalitātes. Smilšu, grants vai rupjas augsnes nesasalstošās grunts līmenis ir dziļāks nekā māliem un nogulsnēm bagātas grunts gadījumā. Tā ir tāpēc, ka rupjākai augsnei ir labāka siltumvadītspēja un tā sliktāk aiztur siltumu. Rupjā augsnē sekli uzstādītiem cauruļvadiem ir nepieciešama labāka siltumizolācija nekā cauruļvadiem blīvā, ar ūdeni bagātā augsnē.

Izdevumi atkarībā no montēšanas dziļuma

Cauruļvadu uzstādīšanas dziļums būtiski ietekmē celtniecības izmaksas. Parasti pusi darba izmaksu veido rakšanas, ekskavācijas, cauruļvadu uzstādīšanas un tranšeju aizbēršanas izmaksas. Uzstādot cauruļvadus nelielā dziļumā vietās ar mīkstu augsni, samazinās nepieciešamība pēc pamata stiprinājumiem, jo cauruļvadiem uzbērtā grants rada nelielu spiedienu. Šādi ir iespējams samazināt celtniecības darbu ilgumu un atteikties no balstiem cauruļvadu tranšeju veidošanas laikā. Tas ļauj būtiski samazināt darba izmaksas.

Grunts ietekme

Smilšu, grants un citu rupjas zemes frakciju gruntī esošu cauruļu izolācijai ieteicams uzstādīt izliektos „U” formas termoizolācijas materiālus, kas nosedz arī cauruļvadu sānus. Ar mālu un nogulumiem bagātās augsnēs, kā arī smalkā augsnē aizsardzību pret salu nodrošina, cauruļvadus izolējot ar horizontālu termoizolācijas materiālu slāni, kas izlīdzina virsmu.

Cauruļvadu siltināšana

Montāža

Ūdensvada caurules un notekcaurules ir jāklāj uz 8–12 mm grunts (smilšu, grants) pamata un jāaizber ar vismaz 100 mm biezu tā paša materiāla kārtu. Finnfoam loksnēm ir īpašas rievas un iegriezumi, tāpēc izolācijas montāža notiek ātri un kvalitatīvi. Loksnes vidū klāj siltuma kabeli. Savienojuma vietas, ventiļi un pārbaudes kameras, tāpat kā viss cauruļvads, ir efektīvi jāizolē.

CAD rasējumi

Attēli

Virsraksts

Lejupielādēt PDF

Lejupielādēt DWG

Horizontāla cauruļvadu siltināšana
Horizontālā un vertikālā cauruļvadu siltināšana  (1 variants)
Horizontālā un vertikālā cauruļvadu siltināšana  (2 variants)
Vispusīga cauruļvadu siltināšana

Ieteicamie izstrādājumi

Cauruļvadu tranšejas

Valoda