Slīpā jumta siltināšana



Izmantojot hermētiskās Finnfoam FL-K600 loksnes, kas labi saglabā siltumu, pajumtē ne tikai viegli un ātri var ierīkot termoizolāciju, bet arī saglabāt lielāku telpas platību.Naudojant sandarias ir gerai šilumą saugančias Finnfoam FL-K600 plokštes, palėpė apšiltinama ne tik lengvai ir greitai, bet ir išsaugoma vieta.
- Finnfoam ir vienmērīga struktūra, ko veido pilnībā noslēgtas poras, tāpēc konstrukcijā nav jāklāj atsevišķa vēja un tvaika izolācija.
- Stingrajai Finnfoam izolācijai nav nepieciešami šķērskoki. Tā vietā izolāciju var ierīkot vienmērīgi visā zem spārēm esošajā platībā, tā likvidējot termiskos tiltus.
1. Finnfoam FL-K600
2. Koka spāre
3. Koka brusa
Hermētiskie un labi izolējošie Finnfoam materiāli ir vienkārši uzstādāmi, un tie ļauj ietaupīt lietderīgo telpu. Finnfoam viendabīgās poru struktūras dēļ struktūrai nav nepieciešami atsevišķi vējaizsardzības vai tvaikizolācijas slāņi. Turklāt izturīgajiem Finnfoam izolācijas materiāliem zem sijām nav nepieciešami papildu spraišļi. Izolācijas materiāli zem sijām ir uzklājami viendabīgā veidā, vienlaikus samazinot siltuma tiltu negatīvo efektu.
Šuvēm jābūt rūpīgi noblīvētām
Finnfoam izolācijas materiāli ir viegli griežami ar nazi, jo tie nedrūp un nerada putekļus. Izolācijas materiālu hermētiskā struktūra neļauj siltajam gaisam izplūst no telpām. Tā kā izolācijas materiāla pilnībā viendabīgā un noslēgtā poru struktūra efektīvi aiztur gaisu, īpaša uzmanība ir jāpievērš šuvju noblīvēšanai. Poliuretāna putas tiek lietotas, lai nodrošinātu viendabīgu un hermētisku izolācijas materiāla struktūru, kas vienlaikus nodrošina arī efektīvu skaņas izolāciju.
Poliuretāna putas var arī izmantot, lai Finnfoam izolācijas materiālus salīmētu kopā, tādējādi samazinot nelietderīgo atgriezumu daudzumu. Dati par struktūras hermētiskumu nav iekļauti struktūras U vērtībā. Hermētiskās struktūras (noplūdes vērtība ir viens) energoefektivitāte ir par vairāk nekā 15% augstāka nekā standarta struktūrai (noplūdes vērtība ir četri).
Hermētiskie un labi izolējošie Finnfoam materiāli ir vienkārši uzstādāmi, un tie ļauj ietaupīt lietderīgo telpu. Zem sijām izveidotais viendabīgais Finnfoam izolācijas materiālu slānis novērš siltuma tiltu negatīvo efektu!
Ventilācijas sprauga
Tā kā mitrums Finnfoam plātnēs neuzsūcas, plātņu ventilācija nav būtiska. Tomēr, lai uzturētu sausas arī plātņu šuves, starp apakšējo jumtu un Finnfoam izolācijas materiāliem jānodrošina ventilācijas sprauga (apmēram 50 mm).
Jumta izolācija ar vati
Finnfoam termoizolācijas materiāli ir piemēroti lietošanai kopā ar celtniecības vatēm. Finnfoam termoizolācija vienmēr jāuzstāda porainās izolācijas siltajā pusē. Struktūras iekšpusē ir iebūvēta izturīga Finnfoam balsta plātne. Šādi vienlaikus tiek nodrošināta tvaikizolācija, kā arī hermētisks un viendabīgs izolācijas slānis – nekādu siltuma tiltu. Finnfoam izolācijas materiālus nevar izmantot, lai nodrošinātu vējaizsardzību izsmidzinātās vates materiāliem, jo šīm vatēm vienmēr jāžūst uz āru.
Lietojot Finnfoam izolāciju, izsmidzinātajā vatē samazinās temperatūras svārstības, kas vienlaikus samazina arī dabīgās gaisa plūsmas, kas rodas siltā gaisa pacelšanās dēļ, un uzlabo vates siltumizolācijas īpašības. Lietojot šo metodi, izsmidzinātā vate nesniedzas augstāk par sijām, kas ļauj to ērti pārvietot. Ar Finnfoam materiāliem ir vienkārši strādāt – tajos var vienkārši izgriezt caurumus (piemēram, cauruļvadiem) un izveidot blīvējumu ar poliuretāna putām, kas struktūrai nodrošina ļoti labu hermētiskumu. Dati par struktūras hermētiskumu (noplūdes vērtība) nav iekļauti struktūras U vērtībā. Nelielā ēkā ar labām hermētiskajām īpašībām, nesamazinot U vērtības, energoefektivitāti var uzlabot par vairāk nekā 15%.
Finnfoam loksnes FL-K600 un FL-K900 ir pielāgotas slīpo jumtu, pajumtes, mansarda un sienu siltināšanai. Izmantojot šīs loksnes zem spārēm, tiek veidota vienota termoizolācijas kārta, tiek likvidēti termiskie tilti. Loksnes montē koka karkasā, ja attālums starp spārēm ir 600 vai 900 mm (±10 mm).
Ja karkasa sienas pamata termoizolācijas kārta starp karkasa brusām ir no šķiedras materiāla, tvaika izolāciju var aizstāt ar Finnfoam loksni. Ieteicams izmantot Finnfoam loksnes ar frēzētām šķautnēm (FK). Lokšņu savienojumā vietās radušās spraugas ieteicams aizpildīt ar montāžas putām.
Finnfoam termoizolācijas loksnes nedrīkst izmantot kā vēja izolāciju nožogojumos, kur termoizolācijas kārta ir ierīkota no šķiedras materiāla.
Ierīkojot slīpo jumtu, starp segumu un Finnfoam loksnēm vienmēr ir jāatstāj ventilācijas sprauga (aptuveni 50 mm). Slīpā jumta karnīzē un korē ir jāierīko ventilācijas lūkas.
1. posms. Finnfoam izolācijas materiālu uzstāda starp sijām
No Finnfoam izolācijas materiāla izgriež sloksni, kas ir 1–2 cm mazāka par uzstādīšanas laukumu. Plātni starp sijām saķīlē ar, piemēram, no Finnfoam materiāla izgrieztiem ķīļiem tā, lai plātnes apakšējā virsma ir vienā līmenī ar sijām. Starp Finnfoam un apakšējo jumtu jābūt apmēram 50 mm ventilācijas spraugai. Ja telpa ir pietiekami liela, starp sijām drīkst uzstādīt vairākus izolācijas slāņus..
2. posms. Šuves izolē ar poliuretāna celtniecības putām
Starp sijām un Finnfoam izolācijas materiālu tiek iepūsts liels daudzums poliuretāna celtniecības putu. Putas ir ieteicams iepūst arī starp plātņu vertikālajām šuvēm. Plātnes nedaudz paberzējot vienu pret otru, putu uzblīšana tiek pārtraukta un plātnes ir iespējams salīmēt. Kad putas ir sacietējušas, uz Finnfoam plātņu iekšējās virsmas nogrieziet redzamās liekās putas un ķīļus.
3. posms. Izolācijas uzstādīšana zem sijām
Lai samazinātu siltuma tiltu negatīvo efektu, zem jumta sijām ieteicams uzstādīt viendabīgu izolāciju (ieteicams izmantot FL-300 plātnes ar gropes savienojuma malām, jo tās ļauj izveidot ļoti stingras šuves). Finnfoam izolācijas plātnes var vienkārši piestiprināt ar skrūvēm pie iepriekš uzstādītā izolācijas slāņa. Šuvēs jāiepilda nedaudz putu un, pirms putas ir sacietējušas, jāuzstāda izolācijas plātnes. Papildus siju atrašanās vieta jāatzīmē uz Finnfoam izolācijas plātņu virsmas.
4. posms. Izolācijas galīgā nostiprināšana
Viendabīgo Finnfoam izolāciju nostiprina pie sijām ar plātnēm un garām skrūvēm. Pagaidu nostiprināšanas skrūves pakāpeniski var izņemt. Izolācijas gala nostiprināšanā var izmantot tās pašas skrūves, kas tika izmantotas pagaidu nostiprināšanā. Lai pagaidu nostiprināšanas skrūvju caurumus noblīvētu, tie jāaizpilda ar putām.
5. posms. Iekšējās sienas materiāli un elektroinstalācija
Pie plātnēm piestiprina iekšējo sienu apdares materiālus (piemēram, paneļus un ģipša plātnes). Ja plātnes ir izvietotas apmēram 900 mm intervālos un kā apdares materiāls tiek lietotas ģipša plātnes, tās jāizvieto mazākos intervālos (piemēram, 450 mm). Citādi vidējās plātnes var nokārties. Šādā gadījumā jāuzstāda papildu plātne, kas pie Finnfoam izolācijas materiāla jānostiprina ar īpašu enkuru un/vai platas vītnes skrūvēm. Finnfoam plātnes var labi nofiksēt ar platas vītnes skrūvēm. Šīs skrūves spēj noturēt vairāk nekā 20 kg smagu plātņu. Tomēr iekšējā sienas apšuvuma faktiskais balsts ir pie sijām piestiprinātās plātnes. Starp sienas materiālu un Finnfoam izolācijas plātnēm jānodrošina neliela ventilācijas sprauga, kam ir arī izolējošas funkcijas, un tā ir piemērota elektroinstalācijas izvietošanai.
Jumta siltināšana
Informācija tiek gatavota.